sobota, listopada 27, 2021

PIĘKNO W SZAROŚCI ŻYCIA? SAM JE SOBIE MALUJ!

Ostatnio na moim Instagramie  udostępniłam możliwość zadawania mi pytań. Jedno z nich dotyczyło tego, skąd we mnie tyle pozytywnej energii. Prawdę mówiąc musiałam chwilę zastanowić się nad odpowiedzią, bo wiecie - pewne rzeczy po prostu się dzieją i są składową kilku czynników. To nie jest tak, że wstaję sobie rano, zaciskam zęby i mówię "OK, dzisiaj będziesz uśmiechnięta". Ja po prostu staram się tak żyć, by cieszyć się z drobiazgów, mieć pozytywne usposobienie i nie martwić się tym, na co nie mam wpływu. Otaczać się dobrymi ludźmi i dobrymi treściami. I jak najmniej narzekać.


wtorek, listopada 23, 2021

CZAS NA KSIĄŻKĘ! O TYM, CO W ŻYCIU WAŻNE, NIE TYLKO W ŚWIĘTA - "JAK ZAWSZE W GRUDNIU"

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, czeka tuż za rogiem. A co dzieje się zawsze w grudniu? Oczekiwanie na święta i wreszcie samo radosne świętowanie, prawda? Jednak nie dla wszystkich grudniowy czas jest beztroski, pełen ciepła i kolędy w sercu. Dla kogoś może to być okres bardzo trudny, wszak troski, problemy i zmartwienia nie biorą sobie urlopu... Tak właśnie jest w przypadku bohaterów książki "Jak zawsze w grudniu". Zimowa okładka z uśmiechnięta parą i kolorowymi światełkami w tle zdaje się zwiastować lekką, świąteczną opowieść. Tym razem jednak grudzień na powieściowych kartach wcale nie będzie łatwy - ani dla Josie, ani dla Maxa.


czwartek, listopada 18, 2021

MAZURY JESIENIĄ - CZĘŚĆ 2

Niosę Wam w tym wpisie kolejną garść kadrów z malowniczymi Mazurami w roli głównej.  To wspomnienie mojej podróży z października 2019 roku, kiedy miałam okazję zobaczyć Krainę Wielkich Jezior w jesiennej odsłonie. Pełen zachwyt! Kilkoro z Was po publikacji poprzedniego wpisu pisało mi, że czuje się zachęconych do takiej jesiennej wycieczki. Mam więc nadzieję, że ten post tylko podsyci to zainteresowanie! Zapraszam 😊


piątek, listopada 12, 2021

O WALCE Z TOKSYNĄ I TOKSYCZNYMI ZACHOWANIAMI

Zaryzykuję twierdzenie, że hasło "toksyczne" jest jednym z obecnie najpopularniejszych, jeśli chodzi o opisywanie niepożądanych, szkodliwych zachowań i cech. Często mówimy o toksycznych ludziach, o toksycznych zachowaniach, nazywamy kogoś toksykiem czy cierpimy pod wpływem toksyny, jaką ktoś zatruwa otoczenie. Myślę, że każdy z nas choć raz spotkał się z przejawem toksyczności w swoim życiu. Dlatego też lektura książki autorstwa socjologa Jarosława Gibasa jest bardzo ciekawa - mamy do czynienia z wartościową pozycją, która porusza temat bliski nam wszystkim. Zapraszam do dalszej części posta po więcej informacji i moich wrażeń.


poniedziałek, listopada 08, 2021

MAMY DLA SIEBIE CAŁY CZAS NA ŚWIECIE

"We have all the time in the world..."

Przełom października i listopada to dla wielu osób okres refleksji, zadumy - nad upływającym czasem, nad przemijaniem, nad wspomnieniem tych, którzy żyją w naszych sercach... Taki też temat związany z przemijaniem na pierwszy w tym miesiącu instagramowy #fotowtorek wybrała Dominika z Kobiecej Fotoszkoły. Na moim Instagramie opublikowałam wpis w ramach prowadzonej przez Dominikę akcji, chciałabym go jednak zamieścić również tutaj. Zapraszam do lektury i refleksji!


wtorek, listopada 02, 2021

CZAS NA KSIĄŻKĘ! W SIECI KŁAMSTW, SEKRETÓW I POZORÓW - "NIE TEN MĄŻ"

Motyw małżeństwa to wciąż popularny motyw thrillerów psychologicznych, chętnie eksploatowany przez pisarzy tego gatunku. Autorka Kathryn Croft też już sięgała w swojej twórczości po takie zagadnienia, czy więc jest w stanie zaskoczyć czytelnika kolejny raz książką, która jednego z małżonków ma już w samym tyle? Po przeczytaniu powieści "Nie ten mąż" mogę śmiało powiedzieć, że tak - warto zwrócić na nią uwagę, bo w gąszczu książek bazujących na podobnej tematyce ta naprawdę się broni. 


Copyright © 2014 PISANE z UŚMIECHEM , Blogger