sobota, maja 15, 2021

ODDECH PEŁNĄ PIERSIĄ!

Od 15 maja można w końcu swobodnie przebywać na świeżym powietrzu bez maseczki na twarzy. Bardzo mnie to cieszy! Oczywiście skorzystałam i wybrałam się na wiosenny spacer, specjalnie malując usta szminką w wyrazistym odcieniu, bo wreszcie te usta można wystawić na świat😊 Kto by kiedyś pomyślał, że taka mała rzecz będzie tak cieszyć... W każdym razie, spacerując sobie z tymi pomalowanymi ustami i oddychając bez żadnej przeszkody, wpadła mi do głowy taka metaforyczna myśl, że możliwość oddychania pełną piersią to super sprawa! A czasami się nie udaje, bo różne maski nas blokują - i to nie tylko te pandemiczne. O jakie więc chodzi? Dowiecie się z dalszej części wpisu, zapraszam serdecznie! 


wtorek, maja 11, 2021

PLACUSZKI SKYROWE - PROSTY PRZEPIS

W dzisiejszym wpisie przychodzę do Was z przepisem na pyszne placuszki skyrowe, czyli z wykorzystaniem jogurtu typu skyr. Placki te będą świetnym pomysłem na słodkie śniadanie i będą fajną alternatywą dla naleśników czy omletów. Ja uwielbiam się nimi rozkoszować w weekendowe poranki, z pyszną kawą. Przepis jest bardzo prosty, więc nie przedłużając - chodźcie do dalszej części wpisu, by go poznać.


sobota, maja 08, 2021

CZAS NA KSIĄŻKĘ! O MIŁOŚCI ŁĄCZĄCEJ DWA RÓŻNE ŚWIATY - "BALETNICA"

Literatura zna wiele takich historii: ona - spokojna dziewczyna z bogatego domu, on - niepokorny chłopak z trudną przeszłością. Co się wydarzy, gdy ich drogi się skrzyżują? Taki temat podjęła w swej powieści "Baletnica" Ewa Carla. I choć temat ten jest dla miłośników książek dobrze znany, to autorce udało się tchnąć w swą opowieść fajną energię, stworzyć ciekawych bohaterów i historię, którą czyta się z przyjemnością. Zapraszam do dalszej części wpisu po więcej szczegółów! 


piątek, kwietnia 30, 2021

TO BĘDZIE MAJ!

Maryla Rodowicz zaczyna świetną "Małgośkę" słowami To był maj. Parafrazując Marylę, mam ochotę zaśpiewać: to będzie maj! Jaki? Mam nadzieję, że pogodny i radosny! Bo właśnie z radością witam ten nowy miesiąc, licząc na słoneczne chwile, wiosenną aurę, luzowanie obostrzeń. Wierzę, że to będzie dobry czas! Jakie mam plany na ten maj? Zapraszam do lektury wpisu! 


niedziela, kwietnia 18, 2021

I LOVE MY LIFE!

Nie wiem, jak to się stało, że jeszcze nie napisałam tutaj o piosence, która daje mi niesamowitą ilość energii! Czas to zmienić, dlatego w tym poście przybliżę Wam utwór z naprawdę pięknym przesłaniem. Słowa są proste, ale jakże trafne: I LOVE MY LIFE! Tak śpiewa Robbie Williams, a ja razem z nim, czerpiąc z tego dużo siły. Posłuchajcie i zaśpiewajcie sami! 


czwartek, kwietnia 15, 2021

CZAS NA KSIĄŻKĘ! PIĘKNA I BESTIA W NOWEJ ODSŁONIE - "WETERAN"

Lubicie baśnie? Jeśli tak, to koniecznie musicie przyjrzeć się bliżej książce, o której opowiem Wam w tym wpisie. "Weteran" autorstwa Katy Regnery oparty jest na klasycznym schemacie znanym z opowieści o Pięknej i Bestii.  To uwspółcześniona wariacja na temat tej pięknej historii. Miłośniczki romantycznych powieści powinny być zadowolone z lektury. Ja jestem bardzo zadowolona, tym bardziej, że książkę dostałam w prezencie wraz z cudną, spersonalizowaną dedykacją ❤ Zajrzyjcie do dalszej części wpisu, by dowiedzieć się więcej!


Copyright © 2014 PISANE z UŚMIECHEM , Blogger